11 kwietnia 2018 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść historyczna „W cieniu gilotyny” autorstwa Allison i Owena Pataki. Porywająca akcja książki przenosi czytelnika w mroczną epokę rewolucji francuskiej - czas zemsty i spadających głów, lecz także codzienność zwykłych ludzi usiłujących odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

O KSIĄŻCE:

Francja 1792 – 1805
Paryż w czasach rewolucji to niebezpieczne miejsce. Na Placu Republiki ustawiono gilotynę – udoskonalone narzędzie do ścinania arystokracji i wrogów nowego porządku. Egzekucje są tak częste, że woda w Sekwanie zmienia kolor od spływającej do niej krwi. Ale życie toczy się dalej, ludzie nie przestają kochać i marzyć, chociaż codzienna walka o przetrwanie wystawia ich na ciężką próbę.
Jean-Luc i Marie często nie mają co jeść, ale są szczęśliwi. André i Sophie mają potężnych wrogów i muszą ukrywać swoje uczucie, jednak są zdeterminowani, by spędzić resztę życia razem. Losy tych czworga splatają się
i są najlepszym odzwierciedleniem ówczesnej epoki. Czasu, kiedy nikt nie był pewny jutra, anarchia i terror łamały najsilniejszych i tylko nielicznym udało się zachować godność i ocalić marzenia.

OPINIE O KSIĄŻCE NA ŚWIECIE:
„Kompulsywna wręcz lektura… Frapująca opowieść o miłości, zdradzie, poświęceniu i odwadze… Romantyczna powieść, która przenosi czytelnika do serca Paryża i centrum wydarzeń Wielkiej Rewolucji Francuskiej.”
- Bustle


„[Książka] z sukcesem i z mocą zarysowuje lekcję z czasów francuskiej rewolucji dla dzisiejszych ruchów demokratycznych.”
– Kirkus Reviews


„Miłośnicy Aleksandra Dumasa i Victora Hugo pochłoną tę opowieść o heroizmie, zdradzie
i przygodzie .”
- Library Journal

„To historia francuskiej rewolucji, która zaczyna się z twoją głową na gilotynie obserwującą jak szybko porusza się jej ostrze w kierunku szyi – a to nic w porównaniu do tempa i dramatyzmu, który potem następuje.”
– Tom Wolfe, pisarz („S-kadra”)

„Piękna powieść, która rejestruje ducha Wielkiej Rewolucji Francuskiej i ponadczasowe motywy miłości i prawdy.”
—Steven Pressfield, pisarz („Aleksander Wielki”)

„Ta błyskotliwa opowieść o miłości i zdradzie w oszalałym świecie jest zarówno na czasie jak
i ponadczasowa.”
—Juliet Grey, autorka trylogii „Maria Antonina”


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!