To będzie z pewnością wyjątkowy Dzień Dziecka dla młodych fanów kolei, a także ich rodziców. Z tej okazji, Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, przygotowały moc atrakcji. Wśród nich m.in. promocyjne ceny biletów, możliwość zwiedzania pociągów i konkursy z wyjątkowymi nagrodami.

Dzieci uwielbiają świat kolei, więc odkrywanie jej tajemnic będzie niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem. Wycieczka pociągiem to genialny pomysł na Dzień Dziecka, szczególnie że bilety POLREGIO można kupić za symboliczną „złotówkę” dla wszystkich pociech, które nie ukończyły 16. roku życia. Przypominamy, że najmłodsi pasażerowie, do 4. roku życia pojadą kolejami za darmo.

Niezapomniana podróż

Wybieranie nietuzinkowych destynacji stanie się o tyle przyjemniejsze, że przewoźnik na swojej stronie internetowej w zakładce „Zmysł podróżowania” przygotował kilka interesujących podpowiedzi. Dowiemy się z nich m.in. jak wygodnie dojechać na niezapomniany spływ kajakowy albo – wersja dla pełnych energii – które miejsca sprawią, że poczujemy klimat Wielkopolski. Po wspólnej przygodzie naszą relację z podróży możemy zgłosić do konkursu, który potrwa do 22 czerwca, i tym samym powalczyć o ciekawe nagrody - aparaty fotograficzne Instax oraz vouchery ze zniżką na bilety.

Co więcej, POLREGIO przygotował też promocję na tzw. bilet turystyczny (45 zł) i mini bilet turystyczny (39 zł). Ich posiadacze – w okresie od 30 maja aż do 4 czerwca - mogą podróżować bez ograniczeń nie tylko po całej Polsce, ale także na wybranych odcinkach linii kolejowych w Czechach i Niemczech.

Dzień Dziecka na kolei

Podróżowanie pociągiem do wybranych miejsc umili najmłodszym „Książeczka Małego Podróżnika” z łamigłówkami, krzyżówkami i ciekawymi informacjami na temat kolei i bezpieczeństwa. Będzie można ją zdobyć podczas specjalnych wydarzeń organizowanych 1 czerwca na dworcach PKP w Poznaniu (Poznań Główny), Łodzi (Łódź Kaliska) oraz Szczecinie (Szczecin Główny) w godz. 10:00 – 15:00. – Zobaczyć „kolej od kuchni” to rzadka okazja, którą tym razem udostępniamy najmłodszym. Zwiedzanie kabiny nowych pociągów typu ELF, Impuls, LINK czy EN57, rozmowa z maszynistą i konduktorem to tylko wybrane atrakcje, jakie przygotowaliśmy z okazji Dnia Dziecka – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Spółki Przewozy Regionalne.

W swoim dniu najmłodsi pasażerowie będą mogli też sprawdzić się w roli kasjera, a w specjalnie przygotowanej strefie wziąć udział w konkursach o tematyce kolejowej, pomalować twarz oraz zrobić zdjęcie w formie kartki pocztowej.

Więcej informacji pod adresem : https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/oferty-krajowe/dzien-dziecka-z-polregio/Podróże