(© Paulina Gadomska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Lubaniu cały czas rozpoczynane są nowe inwestycje. I choć miasto nie ma zbyt dużo środków na remontowanie, przez 8 miesięcy udało się bardzo wiele zrobić.

- Dzięki umiejętnościom, determinacji oraz konsekwencji wielu ludzi i instytucji stale podążamy do przodu - cieszy się Marzena Różańska, dyrektor Łużyckiego Centrum Rozwoju.- Podjęliśmy na szeroką skalę prace nad budową kanalizacji sanitarnej na ulicach Papieża Jana Pawła II, Pastelowej, Tęczowej, Błękitnej, Miodowej i Wrzosowej. Dzięki temu nie tylko w końcu zostanie uporządkowana gospodarka ściekowa w tej części miasta, ale i naprawiona zostanie nawierzchnia ulic, na których prowadzone będą prace. Prócz tego trwa renowacja budynków przy ul. Rynek, Tkackiego i Okrzei, gdzie rewitalizowane są stare kamienice w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

- Przeprowadziliśmy również prace na terenach zielonych przy ulicach Kopernika, Wojska Polskiego i Słowackiego i utworzyliśmy ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci tzw. ogródek jordanowski - informuje Marzena Różańska. - W najbliższym czasie planujemy również przebudowę dróg gminnych tj. ulice Polną i Spacerową. Wszelkie inwestycje prowadzone na terenie miasta to koszty rzędu ponad 2,5 mln zł. Prócz tego szereg inwestycji na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców prowadzą również spółki miejskie m.in. rekonfiguracja systemu grzewczego, co pozwoli na ogrzanie całego miasta ciepłem pochodzącym z kotłowni przy osiedlu Piast. - Bardzo cieszymy się, że udaje nam się realizować kolejne inwestycje. W dobie, gdy zewsząd napływają czarne prognozy gospodarcze, które zazwyczaj odbijają się na kondycji finansowej samorządów, realizowane prężnie działania pozwalają wierzyć w to, że miasto nie przestanie się rozwijać.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: