(© organizator)

W najbliższą niedzielę miasto Lubań oraz M-GKLS "Kwisa" Lubań zapraszają na III Lubański Wyścig MTB oraz III Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci.

III Lubański Wyścig MTB

- oficjalne rozpoczęcie godz. 09:40
- start zawodników wyścigu MTB godz. 09:45

Uwaga, zapisy nie są już możliwe!

Lubański Wyścig MTB to już kolejna trzecia odsłona wyścigu dla amatorów i pasjonatów kolarstwa górskiego, w którym zawodnicy startują indywidualnie i rywalizują nie tylko z pozostałymi kolarzami, ale też z czasem i samym sobą.

Wyścig odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. w Lubaniu. Start z pl. 3 Maja i dalej ulicami miasta zawodnicy wjeżdżają do Lubańskiego Wielkiego Lasu. Tam ścigają się po leśnych drogach o nawierzchni szutrowej na dystansie ok. 30 km. Na trasie znajdują się odcinki płaskie, kręte, z długimi i krótkimi podjazdami oraz zjazdami. Jak co roku trasę staramy się bardziej urozmaicać i dokładać odcinki bardziej wymagające pod względem technicznym jak i sprawnościowym.

- Chodzi nam o to, aby każdy zawodnik poczuł się jak profesjonalny kolarz i czuł potrzebę udziału w kolejnej edycji naszego wyścigu - informują organizatorzy.

III Lubański Wyścig Rowerowy dla Dzieci

Zawody dla dzieci będą główną imprezą święta rowerowego, a zarazem trzecim wyścigiem organizowanym w tym dniu. Dzieci będą startowały w kategoriach wiekowych: do 4 lat, 5- 6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat. Najmłodsze dzieci w kategorii do 4 lat tradycyjnie na rowerkach biegowych i na najkrótszej trasie ok. 100 m. Starsze na rowerach, na trasie okrężnej i na różnych dystansach.

W ramach wpisowego za udział w wyścigu każde dziecko otrzyma medal, dyplom, drobne upominki, a najlepsi zawodnicy zajmujący miejsca na podium, puchary. Uczestnicy będą mieli zapewniony ciepły posiłek , napoje i owoce. Dodatkowo dla pierwszych zapisanych i opłaconych stu pięćdziesięciu zawodników organizator zapewnia koszulki renomowanej firmy z okazjonalnym nadrukiem.

Miasteczko rowerowe będzie zlokalizowane w centrum Lubania (pl. 3 Maja, ul. Bracka) a biuro zawodów w parku miejskim obok Baszty Brackiej.
Zapisy dzieci poprzez pocztę e-mail: kwisa@o2.pl lub w dniu zawodów w biurze zawodów.
Opłata startowa wynosi 10 zł płatna przelewem na rachunek bankowy lub gotówka w dniu zawodów.
Weryfikacja zgłoszeń i zapisy dzieci w godz. 13:00-14:30.
Start pierwszej kategorii wiekowej o godz. 15:15.

Więcej informacji TUTAJ

Liga Szkółek Kolarskich MTB Zagłębia Miedziowego

Dodatkowo w ramach Lubańskiego Święta Rowerowego raz pierwszy w Lubaniu odbędzie się wyścig dla zawodników zrzeszonych w szkółkach i klubach kolarskich z Dolnego Śląska i nie tylko.

Szczegółowe informacje: www.kwisaluban.pl

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!