Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,6 promila. Teraz grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny KPP w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym pojazdem marki Renault Master, który uszkodził inny zaparkowany pojazd na parkingu przed jednym ze sklepów przy ul. Jana Pawła w Lubaniu

W trakcie dojazdu funkcjonariusze zauważyli wspomniany pojazd na drodze krajowej K-30 bez wymaganych świateł mijania. Z uwagi na powyższe zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Ponieważ od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu, a na zadane pytania nie potrafił odpowiedzieć logicznie, został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za popełniony czyn kierującemu grozi pozbawienie wolności do lat 2, oraz utrata prawa jazdy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!