Policyjny Bieg Piastów 2014. Policjantki z Lubania na podium

TOK
Policyjny Bieg Piastów 2014. Policjantki z Lubania na podium Marcin Oliva Soto
Policyjny Bieg Piastów 2014. Od 28 lutego do 2 marca 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej odbył się największy w Polsce festiwal narciarstwa biegowego czyli 38. Bieg Piastów. Dwie policjantki z Lubania zdobyły podium w Policyjnym Biegu Piastów.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 15 km okazała się Elżbieta Rosa z Tłuszcza. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Ewa Haber-Czerska z Lubania, a trzecie Agata Sekuła, obie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Najlepszym wśród narciarzy służb mundurowych i IPA na dystansie na 50 km okazał się Arkadiusz Ogorzałek, który otrzymał z rąk mł. insp. Zbigniew Markowskiego puchar Prezydenta Sekcji Polskiej IPA.

Na dystansie 15 km mężczyzn pierwsze miejsce w „Policyjnym Biegu Piastów” zajął Arkadiusz Ogorzałek z Nowej Rudy, drugie Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, a trzecie miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru.

Policyjny Bieg Piastów 2014 - nagrody

Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki w Policyjnym Biegu na 15 km ufundował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, za drugie miejsce ufundował Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze oraz przewodniczący Regionu IPA Jelenia Góra. Za trzecie miejsce puchar ufundował przewodniczący Zarządu Terenowego związku policjantów Jelenia Góra. Dekoracji najlepszych biegaczy dokonał zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, jednocześnie przewodniczący Regionu IPA Jelenia Góra – mł. insp. Zbigniew Markowski.