Koszmarne chwile przeżyła 11-latka, którą matka usiłowała zadźgać nożem, gdy ta spokojnie leżała w łóżku. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Lubaniu, jednak o sprawie policjanci informują dopiero dziś.

Jak ustalili mundurowi 39-letnia kobieta, matka czwórki dzieci, zaatakowała leżącą w łóżku swoją 11-letnią córkę, próbując ugodzić ją nożem. Dziewczynka zaczęła się bronić przed atakiem rękoma i krzyczeć co zaalarmowało pozostałe rodzeństwo, które w tym czasie przebywało w domu.

Dzieci rzuciły się na agresywną matkę. Odciągnęły ją od 11-latki i odebrały nóż. To jednak nie był jeszcze koniec dramatu. Kobieta pobiegła do kuchni wzięła drugi nóż i prawdopodobnie, próbowała odebrać sobie życie raniąc się w szyję. Domownicy wezwali pogotowie ratunkowe oraz policję.

Zranionej 11-latce oraz jej matce została najpierw udzielona pomoc medyczna przez ratowników pogotowia. Następnie 39-latka została zatrzymana i w związku z posiadanymi obrażeniami ciała przewieziono ją w asyście policji do szpitala, gdzie została również zabrana jej córka.

Po wstępnej konsultacji medycznej podejrzana została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, skąd została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa małoletniej córki. Następnie w sobotę została doprowadzona do Sadu Rejonowego w Lubaniu, gdzie orzeczono wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Informuje Magdalena Juźwicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Na wniosek policji pokrzywdzona oraz jej rodzeństwo zostali objęci opieką psychologa. Natomiast kobiecie, za próbę zabójstwa córki, grozi nawet dożywotnie więzienie.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!