(© archiwum nasze miasto)

Dolnośląscy policjanci w okresie 30 maja – 3 czerwca br. prowadzić będą na drogach województwa wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, mające na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu.

Szczególną uwagę podczas akcji funkcjonariusze będą zwracać na te wykroczenia, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych w skutkach wypadków drogowych m.in. niestosowanie się do obowiązujących przepisów i znaków, nadmierną prędkość lub wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także jazdę po alkoholu. Policjanci czuwać będą również nad bezpieczeństwem osób biorących udział w procesjach podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała.

Pamiętajmy:

• wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci,
• powinniśmy sprawdzić nasz samochód – czy posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy mamy gaśnicę, koło zapasowe itp.,
• powinniśmy sprawdzić dokumenty zarówno samochodu jak i kierowcy,
• przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli chwilę odpocząć podczas podróży,
• pamiętajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach,
• o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej,
• nigdy nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.

Podczas ubiegłorocznego weekendu przypadającego w okresie Bożego Ciała, na terenie województwa dolnośląskiego policjanci odnotowali 34 wypadki drogowe, w których zginęło 5 osób, natomiast 45 zostało rannych. Zatrzymano wówczas 129 kierujących "po alkoholu".

Apelujemy do kierowców o rozsądek i rozwagę podczas jazdy. Stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa zwiększa nasze szanse na bezpieczne dotarcie do celu podróży. Policjanci czuwać będą również nad bezpieczeństwem osób biorących udział w procesjach podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!