Zapadł wyrok w głośnej sprawie próby obywatelskiego zatrzymania kierowcy platformy Uber, którego w Łodzi próbowali dokonać taksówkarze - związkowcy Samorządnego Związku Taksówkarzy RP. 47-letni Janusz J., kierowca związany z Uberem, który przedarł się przez blokadę taksówkarzy (wedle ich relacji - ominął blokujące ulicę auta i natarł samochodem na ludzi stojących na chodniku) uwożąc dwóch na masce swojego renault został uniewinniony od ciążących na nim zarzutów. Taksówkarze są oburzeni taką decyzją sądu. Do próby obywatelskiego zatrzymania doszło w maju 2016 r.


Hallo

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

geg (gość) (RossBoss)

Po "mondrale" widać, że jesteś pusty jak ciąża urojona. Słyszałem, że to taksiarze dymają budżet na lewo i prawo. Co 2 z komornikiem to nic więcej niż minimalna wykazać żeby mu nie zabrali i cyk pod stołem.
Taksiarze wzory cnót i dobra

kex (gość)

"Obywatelskie zatrzymanie" auta, serio? Kilku chłopa zaczaiło się na gościa i chcieli mu wymierzać sprawiedliwość na własną rękę i wy to nazywacie obywatelskim czynem?
Wstyd redakcjo.

RossBoss (gość)

Tak czytam i zastanawiam się tak sie czy każdy z cwaniaków chciałby żeby na rynek jego pracy wszedł ktoś kto niemusi płacić Podatków, nie płaci ZUS, nie musi trzymać żadnych standardów, wyposażenia, sprzętu itp. tylko część dochodu wylatuje za granice gdzie robi dobrobyt komuś ;) Dzięki takim gówno zjadaczą rozwija się narzucona z zachodu szara strefa ;) Życzę wszystkim takim mądralom żeby za chwilę widzieli takie działania w swojej branży i nie mogli nic z tym zrobić ;) Wtedy takie mondrale odrazu inaczej zaśpiewają :) I niejestem Taksówkarzem ,ale widzę już że i kurierka też zaczyna się mocno rozwijać, ciekawe kto następny BĘC ;)

Itd (gość)

Uber jest tani bo tępe scierwo tam jezdzi które daje sie dymać mafi o nazwie uber w razie kontroli kierowca placi kare a uber umywa ręce!
Klientami ubera są biedaki ktorzy wiedzą ze to wałek a jezdzą bo reklama zrobila im gówno z mózgu!dobra strona tego jest taka ze sami sie wykonczą bo codziennie jakis wypadek lub ktos ginie w winy gównowozów

Fred (gość) (Krakuska)

Najłatwiej oceniać rzeczywistość z fotela... ja najpierw wybieram ubera, potem megę, a jak nic nie ma to biorę z ulicy. Nie pojadę tramwajem i nie pójdę na nogach. Wolny rynek decyduje i niższa cena. Chociaż i tak jest taniej niż np we Wrocławiu...

Madzia (gość)

I bardzo dobrze! Może to nauczy taksówkarzy że takie zabawy w stróżów prawa to nie jest dobra metoda

Krakuska (gość)

Taksówkarze niestety zatrzymali się w czasach PRL-u (nie oni jedni, niestety).
Nie potrafią pojąć, że i tak ich usługi są silnie regulowane, gdyby nie koncesje już dawno zostaliby tylko najlepsi.
Uber jest kierowany do innych osób niż taksówka.
Trudno mi sobie wyobrazić, żeby np. matka wysyłająca 8 latka do szkoły zadzwoniła po Ubera, nie wiedząc kto przyjedzie. Wybierze taksówkę. To nie jest 100% gwarancja, ale zawsze większa niż jakiś dorywczo jeżdżący gość z Ubera. Jednocześnie student wracający z imprezy wybierze Ubera. I to nie jest konkurencja dla taksówki, bo on albo pojedzie Uberem albo tramwajem, ewentualnie pójdzie na nogach.

LOLEK (gość)

Panowie cwaniacy Taksówkarze, nie są od tego. Od tego są organy ścigania a nie będą cwaniaki wymierzać sprawiedliwość na własną rękę.Uberowiec zrobił prawidłowo bo czuł się zagrożony i niech się cieszą że nie przejechał kilku imbecyli. . Mam pytanie ile cwaniacy taksiarze zatrzymali sprawców nr napadów na staruszki??????? Pisać mądrale

Ursus (gość)

Człowiek w samochodzie się bronił i napewno był przerażony, więc miał do tego prawo... Brawo sąd...

Michał (gość)

Bardzo dobrze zrobił. Zatrzymać to może tylko policja a nie jakiś taksówkarz.. Powinien wnieść sprawę do sądu jeśli uszkodzili mu samochód