Przemysław Wojcieszek Przemysław Wojcieszek

(© Filip Zawada)

Przemysław Wojcieszek pracuje nad niezależnym serialem. Na portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na realizację pilota. Wspierający produkcję zostaną nagrodzeni.

"Zbieramy pieniądze na realizację pilota serialu fabularnego CZARNE POLA pt. "Zdrowaś Mario". To naszym zdaniem najlepiej napisany polski serial kryminalny w historii, chcemy aby był także jednym z najlepiej zrealizowanych. Opowiadamy o świecie, o którym nie dowiecie się z mediów, bo media zajęte celebrytami mają gdzieś skorumpowanych urzędasów, pazernych księży, zaćpane metaamfetaminą młode matki. Nie zobaczycie tego w rodzimych serialach wykastrowanych przez obyczajową albo korporacyjną cenzurę. My opisujemy świat, który gnije po powierzchnią znanej nam rzeczywistości, czekając na odpowiednią chwilę, aby eksplodować" – czytamy na portalu PolakPotrafi.pl.
– Wymyśliliśmy, że zrealizujemy kryminalny serial. Oczywiście będzie pretekstem do opowiedzenia o Polsce 2018, ale gwarantuję interesującą fabułę – mówi portalowi naszemiasto.pl Przemysław Wojcieszek. – Każdy odcinek to przesłuchanie szychy z lokalnej społeczności, w której zostało popełnione przestępstwo. A rzecz dzieje się w prowincjonalnym miasteczku – zaczyna opowieść.
Serial nie ma być drogi, półgodzinny pilot to koszt 15 tys. zł. Produkcję wsparło już 130 osób. Kolejny progami do przekroczenia będą zbiórki: "25 tys. zł – aby zrobić profesjonalny color grading i wypasiony dźwięk, 35 tys. zł. – aby wypreparować na potrzeby sceny prosektoryjnej elegancko pokiereszowanego trupa (potrzebujemy przystojnego nieboszczyka) a resztę pieniędzy przeznaczyć na minimalne stawki dla aktorów i ekipy. Ponadto jeśli osiagniemy w trakcie akcji ten trzeci próg finansowania, wszystkie osoby, które zapłaciły 50zł i więcej zostaną subskrybentami projektu" – pisze Wojcieszek.
Reżyser postanowił zrealizować serial z legnickimi aktorami. W serialu wystąpią: Paweł Palcat (współpracował z Przemysławem Wojcieszkiem przy powstawaniu spektakli "Strefa" i "Czystka" w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu), Mateusz Krzyk, Albert Pyśk i Sylwia Boroń. Autorką zdjęć będzie Zofia Goraj, muzyki Filip Zawada.

ZOBACZSERIALOWY PROBOSZCZ OPOWIADA O FABULE

Przemysław Wojcieszek: zbiórka do 1 czerwca– Na PolakPotrafi zbieramy pieniądze do 1 czerwca – tłumaczy Przemysław Wojcieszek. Na razie trwają próby do zdjęć, w czerwcu ruszą zdjęcia.
WESPRZYJ PRODUKCJĘ PRZEMYSŁAWA WOJCIESZKA
Przemysław Wojcieszek jest reżyserem filmowym i teatralnym. Na ekranie w 1998 roku debiutował "Poniedziałkiem" w reżyserii Witolda Adamka jako scenarzysta, Rok później nakręcił autorski film "Zabij ich wszystkich". Nakręcił m.in.: "Doskonałe popołudnie", "Jak całkowicie zniknąć", "Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię" i – jak do tej pory ostatni obraz – "Knives out".

Czytaj także

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

masterdark (gość)

Wojcieszek, podobnie jak Głąb, jest monotematyczny. Pis - a fujj, Kościół- oszuści i złodzieje, katolicy - oszołomy, naród Polski - banda półgłówków.. Oczywiście poza KOD, PO i .Nowoczesna - to są EUROPEJCZYCY. Ale dam mu, jak Trzaskowski staruszce, 20 groszy. Nie zna mój gest i dobre serce.