Szczeniaki z ulicy Świdnickiej Szczeniaki z ulicy Świdnickiej

(© MIS)

Szczeniaki, odebrane 31 maja nielegalnie handlującym nimi Romom, są już pod opieką.

Szczeniaki wczoraj po południu próbowali sprzedawać Romowie. Transportowali je w reklamówce, pieski cierpiały z powodu upału i braku wody. Dzięki pomocy mieszkańców, którzy najpierw złapali sprzedających i wezwali policję, a potem zajęli się psami i oddali je Ekostraży, trzy szczeniaki bardzo szybko znalazły się pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Ratuj". Poszukiwany był czwarty szczeniak, z którym uciekł jeden z Romów oraz wymagająca natychmiastowej pomocy, karmiąca matka piesków.

CZYTAJ


SZCZENIAKI SPRZEDAWANE NA ŚWIDNICKIEJ
W nocy Patrycja Starosta, wolontariuszka Ekostraży, napisała na Faceobooku: "Chciałam tylko wszystkich uspokoić, że sprawa ma dobre zakończenie. Czwarty szczeniak oraz matka zostali odnalezieni. Są już bezpieczne pod opieka #GrupaPomocyZwierzętomRatuj. Mamusia już nakarmiła swoje dzieci i wszyscy odpoczywają. Dziękuję Policji za skuteczne ustalenie miejsca przebywania reszty psów i za pomoc w odebraniu zwierząt".

Pomoc finansowa potrzebnaGrupa Pomocy Zwierzętom "Ratuj" założyła zbiórkę, z której pieniądze będą przeznaczone na utrzymanie szczeniaków i ich matki.

ZBIÓRKA NA SZCZENIAKI I ICH MATKĘ

"Potrzebujemy opłacić faktury u weterynarza oraz zapłacić przyszłe rachunki za odrobaczenia, szczepienia, kastrację, karmę, podkłady. Dziękujemy za Waszą pomoc i współpracę w ratowanie psiej rodzinki! Do zobaczenia przy następnej akcji!" – napisali a Facebooku.

Zwierzęta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!