(© pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

Z informacji, do jakich dotarła nasza redakcja wynika, że w sobotę (26 maja) w Zgorzelcu doszło do próby uprowadzenia dziewczynki. Porywacza powstrzymali mieszkańcy, którzy zawiadomili policję. Sprawca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policję. Dziś (30 maja) sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Dramat dziewczynki rozegrał się na osiedlu przy ul. Warszawskiej w Zgorzelcu. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że do siedzącego na ławce dziecka podszedł mężczyzna. Założył jej na głowę czapkę, głaskał po włosach, a następnie zaczął szarpać dziewczynkę i ciągnąć za rękę.

- Widziałam całe zajście z okna. Znam wiele osób na tym osiedlu i dobrze znam tą dziewczynkę oraz jej dziadków. Wiedziałam, że ten mężczyzna jest obcy. Zachowywał się bardzo dziwnie. Kiedy zobaczyłam jak szarpie to dziecko zaczęłam krzyczeć, żeby ją zostawił. Ale on ciągnął za rękę tak by szła za nim. Bałam się zejść na dół. Mam 70 lat. Jeszcze by mi przyłożył - mówi naszej redakcji pani Halina, świadek zdarzenia.

Kobieta na próbę uprowadzeni dziewczynki nie pozostała obojętna. Według jej relacji, z drugiej strony bloku, na boisku bawiły się inne dzieci z osiedla, w śród nich przebywał również dorosły rodzic. - Zawołałam ich przez okno. Powiedziałam żeby zawiadomili dziadków tej dziewczynki. W tym czasie kilku chłopców z boiska i sąsiad pobiegli w kierunku sklepu, do którego sprawca zaprowadził dziewczynkę - dodaje pani Halina.

Czytaj dalej na następnej stronie.


Z regionu

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Darek (gość)

Na szubienice dziada albo na boisku przywiązywać i ludzia dac szanse wymiezenia kary albo granat do reki jak to araby robia.

xyz (gość) (mieszkaniec )

juz ci dadzą rysopis :))) aż sie zdziwisz, nie widzisz że za PIS nie podaja nawet imienia sprawcy i pierwszej litery nazwiska, gdzie za PO podawali, zeby sie przypadkiem po imieniu w narodowosci przestepcy nie połapac!! nigdy na nich juz nie zagłosuje 'wincej ukrów wincej' i wszystkich innych z całego swiata, bo tak to teraz wyglada, gdzie sie nie odwrócisz to obcy!

zibi (gość)

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
8 godz. ·
"JA JESTEM POLAKIEM, RUSKA SZMATO!" - W ZGORZELCU MĘŻCZYZNA POBIŁ ROSJANKĘ

mieszkaniec (gość)

dajcie rysopis na strone facebooka i na wszystkie strony zgorzeleckie na te osoby żebyśmy wiedzieli na kogo uważać