Blisko 3,5 tys. amerykańskich żołnierzy oraz 2 tys. jednostek sprzętu wojskowego z 1 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) przybyło do Trzebienia. Teraz żołnierze i sprzęt zostaną rozdysponowani do służby w Żaganiu, Świętoszowie, Bolesławcu i Skwierzynie.

Wczoraj do rampy kolejowej na Trzebieniu dotarli kolejni Amerykanie, tym razem transportem kolejowym i drogowym. Żołnierze będą pełnić służbę w dolnośląskich jednostkach wojskowych w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Przypominamy, że 1 ABCT tworzą żołnierze 1 Brygady Kawalerii, na co dzień stacjonujący w bazie armii amerykańskiej Fort Hood położonej w stanie Teksas. To już trzecia zmiana ABCD, która jak poprzednicy, pozostanie u nas przez kolejne dziewięć miesięcy.
Przemieszczenie ze Stanów Zjednoczonych do środkowej Europy tak potężnej liczby ludzi i sprzętu odbyło się za pomocą 3 transportów morskich do portu w Antwerpii, 30 transportów kolejowych i ponad 20 konwojów samochodowych.
Sprawny i bezpieczny przerzut to wyzwanie zarówno dla żołnierzy amerykańskich jak i dla Żandarmerii Wojskowej, logistyków z 43. Wojskowego Oddziału Gospodarczego czy Wojskowej Komendy Transportu.
Kolej okazuje się zasadniczym i najlepszym sposobem na przemieszczenie ciężkiego sprzętu, zwłaszcza pojazdów gąsienicowych, czyli czołgów, sprzętu artyleryjskiego czy opancerzonych transporterów.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!