Skradziony 18 maja zabytkowy garbus, został znaleziony w niedzielę, 20 maja Skradziony 18 maja zabytkowy garbus, został znaleziony w niedzielę, 20 maja

Skradziony 18 maja zabytkowy garbus, został znaleziony w niedzielę, 20 maja. Po zdjęciach zamieszczonych na facebooku przez Pana Krystiana, właściciela pojazdu widać, że osoby odpowiedzialne za kradzież zabrały się za rozbiórkę auta. W pojeździe zdemontowano tylne lampy oraz klapę od silnika. Wnętrze jest zdewastowane. Serce pęka, kiedy patrzy się na coś takiego. Kiedy w 2015 roku rozmawialiśmy z Panem Krystianem, zdradzał nam, że trzy lata zajęło mechanikom i fascynatom motoryzacji z Zabłocia spod Lubska wyremontowanie kompletnie zapuszczonego volkswagena garbusa z 1977 roku. W odrestaurowanie pojazdu włożono mnóstwo pracy, a także serca. Teraz w ogóle nie przypomina pojazdu sprzed tygodnia, który był wizytówką zlotów fanów motoryzacji. - Garbus został rozkradziony, zniszczony. To, co widzimy na zdjęciach jest pociętym wrakiem. To nie samochód - mówi Pan Krystian. Przypomnijmy, że informację o skradzionego pojazdu potwierdziła nam policja. - W sprawie skradzionego garbusa zatrzymane zostały trzy osoby - komunikowała podkom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach. Złodzieje, którzy dopuścili się tak zuchwałej kradzieży, wiedzieli co robią. Nie wykluczone, że pojazd był kradziony na zamówienie, a sam skok był dobrze zaplanowany. Zobacz również: Garbobranie 2017. Do Zielonej Góry zawitały dostojne garbusy Przeczytaj też: Zabytkowy garbus odnalazł się w dziupli. Jego stan jest... Za prawo jazdy zapłacimy o kilkaset złotych więcej! Będą nowe kursy

(© archiwum prywatne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Skradziony 18 maja zabytkowy garbus, został odnaleziony. Po zdjęciach widać, że osoby odpowiedzialne za kradzież zabrały się za rozbiórkę auta. W pojeździe zdemontowano tylne lampy oraz klapę od silnika. Wnętrze jest zdewastowane. Serce pęka, kiedy patrzy się na coś takiego.

Skradziony 18 maja zabytkowy garbus, został znaleziony w niedzielę, 20 maja. Po zdjęciach zamieszczonych na facebooku przez Pana Krystiana, właściciela pojazdu widać, że osoby odpowiedzialne za kradzież zabrały się za rozbiórkę auta. W pojeździe zdemontowano tylne lampy oraz klapę od silnika. Wnętrze jest zdewastowane. Serce pęka, kiedy patrzy się na coś takiego.

Kiedy w 2015 roku rozmawialiśmy z Panem Krystianem, zdradzał nam, że trzy lata zajęło mechanikom i fascynatom motoryzacji z Zabłocia spod Lubska wyremontowanie kompletnie zapuszczonego volkswagena garbusa z 1977 roku. W odrestaurowanie pojazdu włożono mnóstwo pracy, a także serca. Teraz w ogóle nie przypomina pojazdu sprzed tygodnia, który był wizytówką zlotów fanów motoryzacji. - Garbus został rozkradziony, zniszczony. To, co widzimy na zdjęciach jest pociętym wrakiem. To nie samochód - mówi Pan Krystian.

Przypomnijmy, że informację o skradzionego pojazdu potwierdziła nam policja. - W sprawie skradzionego garbusa zatrzymane zostały trzy osoby - komunikowała podkom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

Złodzieje, którzy dopuścili się tak zuchwałej kradzieży, wiedzieli co robią. Nie wykluczone, że pojazd był kradziony na zamówienie, a sam skok był dobrze zaplanowany.

Zobacz również: Garbobranie 2017. Do Zielonej Góry zawitały dostojne garbusy


Przeczytaj też:
Zabytkowy garbus odnalazł się w dziupli. Jego stan jest...
Za prawo jazdy zapłacimy o kilkaset złotych więcej! Będą nowe kursyCzytaj także

Komentarze (22)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

(gość) (Klawisz)

To ty więzienna korupcjo już od 10 lat powinieneś na wózku jeździć z obcìętymi kończynami. Może metody nazistów zacząć stosować?co ty na to? Gaz plus kwas i jeszcze kilka innych gadzetow

Klawisz (gość)

..............................przed wojną przełamywało sie kolana złodziejowi co by nie mógł. już nigdy samodzielnie wyjść z domu. Uważam, że należy wrócić do sprawdzonych metod.

grzdyl (gość) (gość)

Ale jak by chodzili jasio wyrażnie pisze że oprócz obcięcia łap przestrzelić kolana i ten ohydny napis na czole popieram w pełni, czy naczelny szeryf kraju to zaakceptuje?

Dość dojenia Polski!!! (gość)

POPSLSLD to zlodzieje i zdrajcy to nie ulega watpliwosci ale tymczasem Duda, Morawiecki i Kaczynski z milczacymi biskupami wyprzedaja Polske. Wlasnie oddaja kopalnie Krupinski warta 3 biliony za 1/5000 wartosci podejrzanej firmie zagranicznej. Jednoczesnie chca stawiac elektrownie atomowe za 70 mld podczas gdy z naszego wegla mozna robic metoda podziemnego zgazowania gaz ziemny i wodor w ilosciach jakimi moglibysmy zaopatrzyc cala Europe!
Przeczytaj i obejrzyj!
http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/
Krzysztof Tytko w Sejmie o polskich zasobach naturalnych
https://youtu.be/sEAJDKpXdoU
Ostatnia szansa dla Polski to Ruch 11 Listopada i inne ruchy narodowe. W rachube wchodzi jeszcze partia Macierewicz-Rydzyk. PiS i opozycja lewacka to zaglada i grabarze Polski.

Oklaski dla złodzieja.! (gość)

A kogo to obchodzi.? 1mln aut jest kradzionych w pl rocznie.
Brawo złodzieje ! Nie lada wyczyn wypruć bebechy w godzine czasu.

..... (gość)

500+ to za mało dla patoli. Obciąć łapy i następnym razem kończyny nie będą ich świerzbić jak pomyślą aby coś ukraść.

liko (gość) (jasio)

Tak niestety nie będzie bo prawa człowieka... A to zwykła dzicz co prawdziwym ludziom odbiera ich prawa. Taki jest teraz świat, opanowany przez diabła. Samo zło

jasio (gość)

Każdemu złodziejowi odciąć prawą dłoń i przestrzelić obydwa kolana do tego na czole wyciąć napis ,,złodziej'' może byśmy wtedy pozbyli się tej plagi i było by to ostrzeżenie dla innych potencjalnych amatorów cudzej własności po trzech miesiącach byłby spokój i słowo złodziej by było zapomniane.