(© Zdjęcie: młoda gazela dżejran ur. w 2018 roku w Naszym Zoo, C. Hammer)

Inwentaryzacja w Naturschutz-Tierpark Nasze Zooo Görlitz-Zgorzelec

Rok 2018 zakończyliśmy witając na świecie tybetańskie świnki: 29.12.2018 tybetańska locha „Rapunzel“ (roszponka), wydała na świat 11 czarnych prosiąt. Wraz z wieloma innymi czworonożnymi i dwunożnymi mieszkańcami zoo były one kandydatami do corocznej inwentaryzacji zwierząt. Co roku w styczniu obowiązkowo sprawdzany jest zasób zwierząt w bazie danych, a następnie porównywany ze stanem rzeczywistym.
W przypadku pandy, wydry czy wielbłąda jest to zdecydowanie proste, zwierzęta są duże i trudno je pominąć. Jednak liczenie małych, żwawych zwierząt nie jest już tak łatwe. Na przykład aby uzyskać wiarygodną liczbę wciąż przemieszczających się mangust czy papużek falistych, zwierzęta te liczone są wielokrotnie. Pszczoły miodne natomiast odnotowuje się jako cały rój. Rok 2018 był dobrym rokiem dla pszczół z naszego zoo, ilość rojów podwoiła się z dwóch do czterech.
Pierwsze potomstwo w Nowym 2019 Roku nie pozwoliło na siebie zbyt długo czekać, gdyż już 02.01. 2019 młody kangur ujrzał światło dzienne. Ponieważ biologiczny poród młodego kangura odbywa się w sposób niezauważalny dla człowieka,za właściwą datę urodzin uznawany jest moment, w którym młody kangur po raz pierwszy wyjrzy z matczynej torby.

Obecnie Nasze Zoo zamieszkuje 550 zwierząt 88 gatunków. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to 41 zwierząt więcej i 3 gatunki mniej.
Szczególnie dumni jesteśmy z zeszłorocznego, licznego potomstwa ryjówka etruskiego, najmniejszego ssaka lądowego na świecie, jak również z trzech młodych gazeli dżejran, które na wolności są gatunkiem zagrożonym. Wielką radość sprawiły także narodziny „Sanju“, zeszłorocznego potomstwa pandy małej.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: