Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nad Polską będzie widoczna dziś wieczorem, w czwartek 31 maja 2018. Przelot ISS można obserwować gołym okiem z Ziemi. Trzeba jednak pilnować zegarka - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) nad Polską widoczna będzie tylko przez kilka minut. Już w środę jej przelot mogliśmy obserwować na bezchmurnym niebie. Stacji nie sposób pomylić ani z gwiazdami, ani z samolotami.

Przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad Polską to ciekawe zjawisko, które można oglądać gołym okiem kilka razy na przełomie maja i czerwca. Jedynym warunkiem jest dobra pogoda.

Kiedy oglądać przelot ISS nad Polską?


W maju będziemy mieć kilka okazji, by oglądać przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad Polską. Będą to:
  • 29 maja, godz. 21:46 - 6 min 34 s
  • 29 maja, godz. 23:22 - 3 min 49 s
  • 30 maja, godz. 22:30 - 5 min 30 s
  • 31 maja, godz. 00:07 - 6 min 31 s
  • 31 maja, godz. 23:14 - 3 min 9 s


To jednak nie jedyne okazje, by zobaczyć w Polsce przelot ISS nad ziemią. Sposobność nadarzy się jeszcze kilka razy w czerwcu:
  • 1 czerwca, godz. 22:22 - 5 min 2 s
  • 2 czerwca, godz. 23:07 - 2 min 11 s
  • 3 czerwca, godz. 22:14 - 4 min 31 s
  • 5 czerwca, godz. 22:06 - 2 min 42 sJak oglądać Międzynarodową Stację Kosmiczną nad Polską?


Inaczej, niż w przypadku niektórych zjawisk na niebie, do oglądania przelotu ISS nad Polską nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt czy przedmioty, przez które należy patrzeć. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest na tyle duża, że z Ziemi doskonale będzie widać, jak odbija promienie słoneczne podczas poruszania się.Przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad Polską będzie można więc oglądać gołym okiem pod warunkiem, że pogoda dopisze. Ważne, by niebo było bezchmurne. Jeśli w nocy pojawią się burze, zobaczenie ISS z Ziemi będzie praktycznie niemożliwe.

Co to jest ISS (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna)?


International Space Station (ISS), czyli polsku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to projekt powstały w wyniku współpracy przedstawicieli wielu krajów. Pierwsze moduły stacji wyniesiono na orbitę w 1998 roku. Dzisiaj liczy 16 modułów, w przyszłości ma dołączyć do niej jeszcze jeden. Jednocześnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej może przebywać 6 członków załogi.Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!