Z Paryża z kolei możemy dotrzeć do krajów Ameryki Środkowej czy Senegalu, bo lotnisko w stolicy Francji to jeden z najważniejszych węzłów przesiadkowych. To właśnie dzisiaj, 26 maja, na wrocławskim lotnisku im. Mikołaja Kopernika wylądował pierwszy samolot rejsowy linii Air France.

Pierwsi pasażerowie samolotu linii Air France przylecieli do Wrocławia o godz. 11.40. Samolot został przywitany salutem wodnym (to jedna z tradycji lotniczych), na lotnisku były dwa wozy strażackie.

Samolotem, który wylądował dziś na wrocławskim lotnisku, podróżowało 68 osób. Wśród nich był Andrzej Woda, który na co dzień mieszka w Paryżu.

- Cieszymy się, że jesteśmy w kraju. Lot był fantastyczny. Przylecieliśmy na rodzinną uroczystość, komunię chrześniaczki mojej żony. Wszystko zaczęło się już na początku lotu dobrze. Nic tylko się uśmiechać i oby tak dalej - mówi pan Andrzej i dodaje: - Takie połączenie było bardzo potrzebne. Do Beauvois jest jednak 100 kilometrów i osobom mieszkającym w Paryżu dużo wygodniej jest dojechać na lotnisko Charlesa de Gaulle'a.

Dzięki nowemu połączeniu przez Paryż będzie można dotrzeć do różnych metropolii i miejsc ciekawych turystycznie. Z lotniska Charlesa de Gaulle'a kursują samoloty do: Bostonu, Detroit, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Santiago de Chile, Mauritiusa, Szanghaju czy Montrealu.

- Zacznijmy od samej Francji. Z Paryża polecimy do innych francuskich miast i regionów (Nantes czy Marsylia), a oprócz tego pasażerowie mogą skorzystać z oferty łączonej i kupując bilet na samolot, mieć również bilet na TGW. Dalej można też wybrać bardziej egzotyczne miejsca, jak kraje Ameryki Środkowej czy na przykład Karaiby - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Okazało się, że osoby zainteresowane lotami do Paryża to miks tych, którzy podróżują tam biznesowo (około 40 procent) oraz tych, którzy latają tam w celach turystycznych (około 60 procent). To daje gwarancję na sukces.

Przedstawiciele linii Air France już dawno zauważyli rosnące zapotrzebowanie na loty do Paryża.

- Uruchomiliśmy połączenia z Krakowa, potem był Gdańsk, a dziś pierwszy samolot rejsowy linii Air France wylądował we Wrocławiu. I to prawie pełny w obie strony. W przyszłym tygodniu będzie tak samo. Mam nadzieję, że rosnące zainteresowanie podróżami do Paryża sprawi, że będzie jeszcze więcej lotów w całkiem niedalekiej przyszłości - mówi Yeshwant Pawar, generalny manager linii Air France i KLM na Alpy, Bałkany i Europę Środkową.

O godz. 12.10 samolot linii Air France z powrotem poleciał do Paryża. Na pokładzie był prezydent Rafał Dutkiewicz. Air France będzie latał na nowej trasie codziennie. Samolot startuje z Paryża o godz. 9.45, we Wrocławiu jest o 11.40. Loty powrotne zaplanowano na godz.12.10 (wylot z Wrocławia), a w Paryżu samoloty lądują o 14.10. Nowy lot jest obsługiwany przez linię-córkę Air France HOP!. Ceny biletów na trasie Wrocław - Paryż zaczynają się od 419 złotych.

Historia linii Air France w Polsce sięga 1993 roku. Wtedy do Paryża tymi liniami można było latać z Warszawy. Teraz z kolei wrocławianom będzie dużo łatwiej, choćby dlatego, że paryskie lotnisko im. Charlesa de Gaulle'a (CDG) to jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych na świecie. Co roku korzysta z niego 40 milionów pasażerów. Dziennie obsługuje 100 tysięcy pasażerów linii Air France, a ci mają d o dyspozycji 25 tysięcy lotów przesiadkowych tygodniowo. W 2015 roku lotnisko Charlesa de Gaulle'a otrzymało w rankingu Skytrax tytuł "najbardziej ulepszonego lotniska na świecie".


Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!