Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strajk rolników na Dolnym Śląsku: Wiadomo, gdzie będą blokady dróg i mostów 21 marca 2024

Remigiusz Biały
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
21 marca 2024 na Dolnym Śląsku odbędą się protesty rolnicze. Mogą one spowodować utrudnienia w ruchu drogowym. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz się spodziewać blokad dróg i mostów.

Protesty rolników będą kontynuowane na Dolnym Śląsku

Rolnicy z Dolnego Śląska nie zamierzają ustępować. Choć nie planują blokady autostrady A4, kierowcy mogą się spodziewać utrudnień na wielu innych drogach. Dolnośląski Urząd Wojewódzki podał, gdzie 21 marca i w jakiej formie odbędą się manifestacje.

Na Dolnym Śląsku przetacza się kolejna fala protestów rolniczych. Rolnicy są zdeterminowani i planują blokować drogi. Choć masowe blokowanie węzłów na autostradzie A4 miało miejsce wczoraj, kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu na innych trasach.

Blokady dróg na Dolnym Śląsku 21 marca

Dolnośląski Urząd Wojewódzki podał kompletną listę planowanych blokad. Na A4 będzie jedna punktowa blokada węzła. Utrudnień kierowcy mogą oczekiwać na trasach S8 i S5. Protesty odbędą się także na drogach krajowych, wojewódzkich oraz w miastach. W niektórych miejscach nieprzejezdne będą także mosty.

Rolnicy będą protestować w różnych formach - planują:

  • blokowanie węzłów
  • pojedynczych pasów ruchu
  • rond

Godziny protestów są różne, ale wszystkie akcje rozpoczną się przed południem. W zależności od lokalizacji, organizatorzy zgłosili od 50 do 200 uczestników.

Lista utrudnień 21 marca na drogach na Dolnym Śląsku

"Przypomnijmy, że rolnicy zapowiedzieli blokady w takich miejscach, jak: Małuszów, Kobierzyce, Trzebnica, Strzelin, Brzezimierz, Oława, Głogów, Żukowiec, gmina Głogów, Ząbkowice Śląskie, Oleśnica, Godzikowice, Ligota Wielka."

Dlaczego rolnicy protestują

Polscy rolnicy, wzorem swoich kolegów z Europy zachodniej, protestują przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Związkowcy argumentują, że nie ma zgody na wdrażanie "Europejskiego Zielonego Ładu", który zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej, co będzie wiązało się ze zniszczeniem rolnictwa. Według urzędników z Brukseli, to właśnie rolnictwo przyczynia się do nadmiernej emisji dwutlenku węgla. Przeciwnicy odpowiadają, że rolnictwo odpowiada za jedynie 10 procent emisji.

Polscy rolnicy protestują także przeciwko zniesieniu ograniczeń w imporcie zboża z Ukrainy do Unii Europejskiej. Te zalewają polski rynek produkcji spożywczej, są tańsze i o wiele gorszej jakości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na luban.naszemiasto.pl Nasze Miasto